Poznaj świat nauki - najciekawsze newsy, najlepsze artykuły

 

Science.net.pl - Ogłoszenie

Docs+Science // 56.Krakowski Festiwal Filmowy

Wraz z Fundacją dla AGH zapraszamy na trzecią edycję pokazów filmów naukowych DOCS+SCIENCE, odbywającego się w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Docs+Science to ponadto spotkania z ekspertami, a w tym roku także DOCS+SCIENCE DAY: Konferencja oraz projekcje poświęcone filmom o tematyce naukowej.

Docs+Science

Intrygujące dokumenty naukowe, które w tym roku prezentujemy to próby odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dlaczego giną baobaby i jak możemy uchronić przed zagładą pszczoły? Czy antykoncepcja hormonalna wpływa na sposób, w jaki postrzegamy naszego partnera? Czy sztuka origami może stać się przyczyną rewolucji technologicznej?Ponadto - portret 82-letniego Claude’a Loriusa, który całe życie poświęcił badaniom Antarktydy i historia genialnego matematyka Yitanga Zhanga, zajmującego się badaniem bliźniaczych liczb pierwszych. Wizyta w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie naukowcy wskazują kierunki dalszej eksploracji kosmosu i nieznana historia polskiego programu rakietowego, o której opowiada w swoim filmie Piotr Augustynek. Wreszcie żmudne poszukiwania fal i cząstek, które mogą zmienić rozumienie wszechświata oraz przepis na doskonałe przedstawienie, wygenerowane przez finalnego kompozytora – program komputerowy Android Lloyd Webber.

Lider fotoniki

Wszystkie projekcie sekcji D+S będą miały miejsce w salach wykładowych #010A i #010B Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH (Budynek B-8).Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na:
profilu Facebook
Najpopularniejsze

Dlaczego ludność Wyspy Wielkanocnej wymarła
Czytaj ...

Dlaczego ptaki nie mają zębów
Czytaj ...

Foto

Niedźwiedzie Grizzly z Parku Yellowstone Zobacz ...

Kiepskie życie dymorficznego Kardynała Zobacz ...

Video

Słonie morskie - Mirunga
Zobacz ...

Scalenie czarnych dziur
Zobacz ...